Kiitos, kun tuet sivuston toimintaa
Kun hankit retkeilyvarusteita ja kirjoja boldattujen sinisten linkkien ja painikkeiden kautta, minä saan pienen provision, mutta sinä et maksa yhtään ylimääräistä. Kiitos, kun tuet KAUKOKAIPUUn toimintaa ja mahdollistat lukukokemuksen ilman mainosbannereita.
Hurjan kauniita kuvia! Itsekin muisteloin tänään mitä kaikkea tasan kaksi vuotta sitten on tapahtunut 🙂
Harmi kun Suomessa ei hirvittävästi löydy mitään erityisen pittoreskia. Ompahan hyvä syy lähteä muualle!
Suomessa on sellaista Kaurismäki-pittoreskia meininkiä, jos Lappia ei lasketa lukuun. Kyllä näissä Euroopan kaupungeissa on ihan eri vibat kuin meillä täällä Suomessa. (:
Oi mitkä värit ja mikä rauha! Tuonne olisi ihana mennä rankan duuniputken jälkeen hermoja lepuuttamaan. 🙂
No eikö! Ja nämä kuvat siis sellaisenaan kamerasta, eli tuolla todella oli sellainen jännittävä vaaleanpunainen meininki. Mutta Italiassa sitä taitaa tavata helposti muuallakin, etenkin tällaisissa vuorten suojissa sijaitsevissa kaupungeissa. Brisighella on muuten myös suosittu spa-kaupunki, eli rentoiluloma täällä olisi aivan erinomainen!
Uijui mikä paikka! Menee listalle ”joskus vielä nähtävä itse”. 🙂
Suosittelen lämpimästi, ja kannattaa todellakin kiivetä tuonne ylös muurille: näkymät ovat upeat!
Voi ei mikä paikka!!! Tällainen yliromantikkokin on ehdottomasti sitä mieltä, että juuri tuollaisessa paikassa se kosinta täytyy suorittaa. 😀
Ja mieti, millainen tuo paikka on ihan livenä.. Ihan uskomaton. Jotenkin niin pieni ja romanttinen, ja etenkin tuollainen vaaleanpunainen kevätpäivä. Siinä ei muuta tarvita. (:
Onpa ihania kuvia! Tunnelma on niin seesteinen ja sielua lepuuttava. Tonne voisi tosiaankin mennä hermolomalle pitkän työputken jälkeen 🙂 Italiasta ei kyllä näkeminen lopu. Mä haluun Italiaan.
Kiitos! Näitä kuvia on kyllä mukava katsella jo ihan sen puolesta, että oon napannut vaan yhden sieltä ja toisen täältä, mutta kyllä niistä aina jonkinlaisen kollaasin saa aikaan. Vaikka näiden koko onkin jotain 640px, kiitos dinosaurusaikaisen PowerShotin.
Mä lähtisin takaisin koska tahansa, Italia on kyllä se mun il grande amore. Oi voi <3
Ihanat kuvat ja tunnelma, tuollaisiin kyliin ja kaupunkeihin haluan viedä endi kesänä perheeni kun matkaamme sisarentyttären ristiäisiin Espanjan Chiclanaan…
Voi, Espanjasta niitä vastaavia aivan taatusti löytyy!
Wow, mikä paikka! Pakko päästä joskus kiertämään Italiaa! (: